Klikněte pro nastavení vyššího kontrastu zobrazení Klikněte pro nastavení velikosti textu

Návštěva Ekocentra Paleta Oucmanice

Zveřejněno: 7.11.2022

V pondělí 7. 11. 2022 jsme navštívili Ekocentrum PALETA Oucmanice, kde jsme se zúčastnili dvou vzdělávacích aktivit:

" Ptáci v ohrožení"

V programu se žáci pomocí kooperativní hry  seznámili s  tím, co ptáky nejvíce ohrožuje a jak jim můžeme pomoci; formou pohybových a poznávcích aktivit pojmenovali nejběžnějšími druhy, které přilétají na krmítka; vyzkoušeli si i pozorování dalekohledem. Nakonec si každý vyrobil a odnesl tukovo-semínkovou ozdobu na zavěšení pro ptáčky.

"Barvy Země"

Žáci prošli celým procesem tvorby vaječné tempery. Ve skupinkách roztloukali, drtili a přesívali barevné jíly. Poté je míchali s vajíčkem a dalšími přírodními přísadami až vznikly přírodní tempery. Těmi potom namalovali obrázky, které si odvezli s sebou.

Banner programu Investice do rozvoje vzdělávání
Logo programu Ovoce do škol